WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Duże zainteresowanie II Piknikiem Komunalnym

Od Adrian Klimas 06-10-2018 : 17:40

W sobotnie popołudnie na jeleniogórskim Zabobrzu (przy ul. Wiłkomirskiego) odbyła się druga edycja Pikniku Komunalnego. Nie zawiodła pogoda i przede wszystkim mieszkańcy, którzy licznie stawili się w miasteczku utworzonym przez miejskie spółki.

 

Piknik Komunalny to przede wszystkim okazja dla miejskich spółek aby przybliżyć mieszkańcom codzienną pracę, zaprezentować sprzęt a także przypomnieć o tym, że wszyscy wspólnie powinniśmy dbać o nasze środowisko.

 

Chcemy żeby mieszkańcy zobaczyli co tak naprawdę spółki robią dla nich, czym się zajmują, jakim sprzętem dysponują. Na co dzień to że nie widzimy sterty śmieci, to że z kranów płynie woda, że odbierane są ścieki, że jeżdżą autobusy jest zasługą określonej grupy ludzi. I to wydarzenie jest także dlatego, żeby im podziękować – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

 

Jesteśmy otwarci na dialog z mieszkańcami. Rozmawiamy z nimi, słuchamy ich uwag i staramy się poprawiać żeby dostosować się maksymalnie do ich potrzeb – mówi Włodzimierz Stasiak, prezes MPGK.

 

Na terenach zielonych mogliśmy zobaczyć sprzęt i stanowiska Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej – w tym między innymi nowoczesny samochód trzykomorowy do odbioru odpadów. Nowy autobus hybrydowy zaprezentował Miejski Zakład Komunikacyjny. Swoje pojazdy i sprzęt pokazało także Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WODNIK”. Najmłodsi mogli dowiedzieć się m.in. co można znaleźć w sieci kanalizacyjnej i dlaczego wrzucanie do niej odpadów jest niebezpieczne. Ofertę rekreacyjną i próbkę możliwości jeśli chodzi o zaplecze fitness przedstawiły Termy Cieplickie. Niemal każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano specjalną edukacyjną grę. Uczestnicy mieli za zadanie odwiedzić punkt każdej ze spółek i wykonać proste zadania za które otrzymywali pieczątki. Kto zebrał wszystkie mógł zgłosić się po odbiór nagrody. Główną nagrodą był lot balonem!

 

Bardzo ważną częścią tego wydarzenia jest edukacja. Chcemy żeby dzieci już od najmłodszych lat wiedziały, że trzeba postępować zgodnie z naturą. Że trzeba sprzątać po sobie, segregować śmieci i dbać o środowisko – tłumaczy Włodzimierz Stasiak.

 

Zarówno pierwsza jak i druga edycja pikniku cieszyła się bardzo dużą frekwencją. Już teraz planowana jest kolejna, na którą w imieniu miejskich spółek serdecznie zapraszamy.| 927 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 5 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry