WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Obwodnica Szklarskiej Poręby kłopot dla Piechowic ?

Od red 04-10-2018 : 08:34

Kampania wyborcza rozkręca się na dobre. W Szklarskiej Porębie odżywa temat obwodnicy. Problem w tym, że nie podoba się on...w Piechowicach.

Kampania wyborcza nabiera rozmachu. Komitety Wybrcze prześcigają się w obietnicach dokonania czegoś co nie zostało zrobione. To, że ścierają się programy i koncepcje rywalizujących ze sobą komitetów jest zupełnie normalne. Czasem jednak walka wyborcza zatacza znacznie szersze kręgi.

Tak jest w przypadku obwodnicy Szklarskiej Poręby. Bowiem koncepcja jej przebiegu budzi obawy w Piechowicach.  hasło obwodnicy umieścił na swoich sztandarach wyborczych komitet : Dla Mieszkańców, który promuje na fotel burmistrza Szklarskiej Poręby Grzegorza Sokolińskiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w trybie pilnym przystępuje do prac przy „dużej” obwodnicy Szklarskiej Poręby. 

- czytamy na profilu kandydata. W przedstawionym "projekcie" przebiegu obwodnicy wymieniony jest odcinek stanowiący połączenie „Zakrętu Śmierci” z istniejącą droga krajową nr 3 na wysokości stacji przekaźnikowych w Górzyńcu. Część planowanej obwodnicy przebiega przez teren Gminy Stara Kamienica i Piechowice.

Te informacje sprowokowały do zabrania głosu Radosława Burchackiego, który jest kandydatem na burmistrza Piechowic. 

Z dużym niepokojem przyjąłem informację, podaną przez KWW „Dla Mieszkańców” ze Szklarskiej Poręby o przystąpieniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do prac przy budowie obwodnicy Szklarskiej Poręby. Moje zastrzeżenie budzi przede wszystkim planowany przebieg tej obwodnicy. Jeśli rzeczywiście jest taki, jak wskazał na zdjęciu wspomniany komitet, będzie to oznaczało znaczne utrudnienia w codziennym życiu dla mieszkańców Górzyńca. Biorąc pod uwagę natężenie ruchu, panujące w sezonie w Szklarskiej Porębie, nietrudno domyślić się, że życie mieszkańców Górzyńca bardzo szybko zmieni się w koszmar. Wizja, że przed naszymi domami będą jeździły codziennie tysiące samochodów, jest przerażająca. Co gorsza, tędy będzie kierowany też tranzyt, gdyż droga ma spełniać najwyższe wymogi standardu nośności – 11,5 tony. Jeżeli to prawda,  że obwodnica Szklarskiej Poręby ma prowadzić przez centrum Górzyńca a także obok Wodospadu Kropelka i ujęcia wody dla Piechowic? Jeśli nasze obawy potwierdzą się, rozpoczniemy protest w tej sprawie.

Spokojniej na sprawę patrzy burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf. :

Zdajemy sobie sprawę , że trasa przebiegu obwodnicy, która jest brana pod uwagę, może powodować calkiem poważny konflikt interesów. Dlatego jeszcze zanim rozpaliła się przedwyborcza gorączka, przedstawiliśmy GDDKiA koncepcję alternatywną 

- wyjaśnia Graf.| 2344 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 5 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry