WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Bezpieczna w swoim mieście - zaproszenie do udziału w kolejnej edycji kursu.

Od KMP JG 03-10-2018 : 11:48

Policja jeleniogórska, IPA Region Jelenia Góra wraz z Prezydentem Miasta Jeleniej Góry zapraszają wszystkie kobiety w wieku od 16 lat , zainteresowane uczestnictwem w kursie samoobrony na pierwsze spotkanie, które obędzie się 18 października 2018 roku o godzinie 16.30 w sali Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, ul. Nowowiejska 43. Panie zainteresowane udziałem w kursie będą mogły zapisać się na spotkaniu. Udział w nim jest bezpłatny.

 

Policjanci jeleniogórscy informują, że od 23 października 2018 roku rusza kolejna edycja programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście” – kurs samoobrony dla kobiet. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa własnego kobiet w naszym mieście. Patronat honorowy nad programem objął Prezydent Jeleniej Góry. Uczestniczki w wieku 16 lat muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w kursie.

Głównym celem kursu samoobrony, jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Specjalistyczne zajęcia, są w stanie przygotować praktycznie każdego człowieka , do odparcia agresywnego ataku. Przy czym, pod pojęciem „odparcia ataku” należy również rozumieć sytuacje, w których sprawca , na skutek działań napadniętego odstępuje od swojego zamiaru.

Zajęcia te mają na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczestniczek kursu, nauczenie się prostych i niezawodnych technik walki wręcz, a także podniesienie świadomości prawnej w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich.

Przewidziane są wykłady i zajęcia samoobrony, które prowadził będzie policyjny instruktor samoobrony, prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, jak również wykłady i ćwiczenia , które prowadzić będzie psycholog. W zajęciach udział weźmie również prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz ratownik medyczny, który przeprowadzi zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą dwa razy w tygodniu –we wtorki i piątki w sali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 3 w godzinach od 17.00 do 18.30.

Wszystkie Panie zainteresowane udziałem w kursie zapraszamy 18 października 2018 roku o godzinie 16.30 na spotkanie organizacyjne.

podinsp. Edyta Bagrowska| 505 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 5 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry