WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Zbliża się niż Jessica - uwaga na silne porywy wiatru

Od 02-10-2018 : 18:18

DYNAMICZNY NIŻ "JESSICA" - SILNE PORYWY WIATRU/OPADY KONWEKCYJNE - OSTRZEŻENIE Przed nami dynamiczne 24 godziny za sprawą przemieszczającego się z nad Morza Norweskiego w kierunku Morza Bałtyckiego i Litwy układu niskiego ciśnienia

Sytuacja synoptyczna: W środę Polska znajdować się będzie w zasięgu układu niskiego ciśnienia "Jessica" ,którego centrum przemieszczać się będzie z nad Morza Północnego w kierunku Morza Bałtyckiego oraz krajów nadbałtyckich. Jednocześnie niż będzie podlegał pogłębianiu się co skutkować będzie silniejszymi podmuchami wiatru. Miejscami w wyniku spływu chłodnej,chwiejnej i wilgotnej masy powietrza dojdzie do rozwoju przelotnych, miejscowych lecz intensywnych opadów deszczu.

W dniu jutrzejszym już od samego rana towarzyszył nam będzie nieprzyjemny, silny wiatr. Największe podmuchy spodziewane będą w pasie północnym oraz centralnym regionu - średnia prędkość wiatru wynosić będzie od 20 do 35 km/h, w porywach do 75 km/h. W pozostałej części wiatr o średniej prędkości od 20 do 30 km/h, w porywach do 50-60 km/h.
Najsilniejszych porywów wiatru , a także rozwoju zjawisk konwekcyjnych powinniśmy oczekiwać w godzinach południowych i po południowych - średnia prędkość wiatru wyniesie od 25 do 40 km/h, w porywach do 80, lokalnie 85 km/h. Nie wykluczamy ,że podczas przechodzenia komórek opadowych bądź pasm opadowych porywy miejscami będą mogły dochodzić do nawet 90 km/h - szczególnie w pasie północnym i lokalnie centralnym. Najmniejsze porywy wiatru przewidujemy dla Sudetów oraz Kotliny Kłodzkiej - średnia prędkość wiatru od 20 do 30 km/h, w porywach do 70 lokalnie 80 km/h. Wysoko w Karkonoszach podmuchy wiatru do ponad 100 km/h. Późnym po południem oraz wieczorem wiatr znacznie osłabnie i maksymalne porywy będą dochodziły do 40-50 km/h.

Pamiętajcie o aplikacji #Zello_PL. Zainstaluj apkę i dołącz do kanału "jelenia112". Komunikat podany w odpowiednim momencie może uratować komuś życie. www.facebook.com/zellopl

Meteo Alert-Dolny Śląsk| 1656 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 7 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry