WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

"Wniosek o odwołanie Jerzego Łużniaka był słuszny i uzasadniony"

Od Klub Radnych DRS 02-10-2018 : 13:52

Niżej publikujemy stanowisko klubu radnych DRS w sprawie ostatniej konferencji prasowej KW Koalicji Obywatelskiej.

 

Szanowni Państwo!

 

W nawiązaniu do konferencji prasowej Szefa sztabu KO w dniu 29 września, chciałbym w tej formie serdecznie, w imieniu Klubu Radnych DRS podziękować, za utwierdzenie nas w przekonaniu, że nasz wniosek skierowany do Prezydenta M. Zawiły, o odwołanie swojego zastępcy, był słuszny i merytorycznie uzasadniony. Jednocześnie odpowiedź sztabu KO obnażyła, jak upartyjnienie samorządu wpływa negatywnie na jego funkcjonowanie

W związku z tym:

 1. Informuję, szefa sztabu Komitetu Obywatelskiego, że zgodnie z informacją wyświetlaną w BiP obowiązują dwa Zarządzenia Prezydenta Miasta Jeleniej Góry:
  - NR 0050.482.2016.VII z dnia 13 stycznia 2016 r. W sprawie powołania Zespołu Sterującego do przygotowania, realizacji i rozliczenia projektu pn. „Przebudowa Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze”….
  -NR 0050.1156.2017.VII z dnia 19 września 2017 r. W sprawie powołania Zespołu Sterującego do monitorowania realizacji projektu pn. „Przebudowa Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze”…. (które w treści zastępuje wcześniejsze)
  które jasno określają obowiązki i zadania zespołu w tym m.in.:
  - Podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienie sprawnej i terminowej realizacji projektu.
  - Bieżące monitorowanie realizacji projektu i podejmowanie działań w przypadkach zagrożenia.
   

 2. Przewodniczącym Zespołu w obu zarządzeniach Prezydenta jest Jerzy Łużniak.
   

 3. Zgodnie z §3 wszyscy członkowie Zespołu mieli obowiązek zapoznania się z jego treścią.
   

 4. Powyższe jasno określają, kogo Prezydent Marcin Zawiła upoważnił i komu polecił przeprowadzenia sprawnej i terminowej realizacji projektu.
   

 5. Informuję, Pana K.Sikorę, że w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w koalicji rządzącej znajduje się macierzysta partia członków jego komitetu, Marcina Zawiły i Jerzego Łużniaka, Platforma Obywatelska RP, która posiada w strukturach zarządu UMWD fotel Wicemarszałka.
  Z ubolewaniem odnosimy się więc do zarzutów, że to m.in. koledzy partyjni obu panów, mogliby utrudniać realizację tej ważnej dla Jeleniej Góry inwestycji. Jest to dla nas także najlepszy dowód na to, czym może skończyć się upartyjnienie samorządu.

 6. Jednocześnie oświadczam, że Marszałek Cezary Przybylski jak i inni członkowie Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego wielokrotnie deklarowali i wykazywali dobrą wolę w działaniach na rzecz Jeleniej Góry, że wystarczy wspomnieć dofinansowanie do zakupu nowych autobusów czy też pozytywne rozpatrzenie wielu innych wniosków o dofinansowanie. Z naszej wiedzy wynika, że problemy związane z przebudową teatru, są spowodowane głównie przez okrojenie zakresu i związane z tym opóźnienia w opracowaniu dokumentacji, problemy z przetargami i nierozpoznanym wcześniej wzrostem kosztów, a więc tematów będących w obszarze działania zespołu powołanego w/w. zarządzeniami.

  Z ubolewaniem obserwujemy więc nieudolne próby zrzucania odpowiedzialności z osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy oraz z przykrością patrzymy na kolejną miejską inwestycję, która jak widać przerosła możliwości obecnej władzy w ratuszu. Nie będziemy w tym miejscu przypominać innych „sukcesów” panów Zawiły i Łużniaka jak np. budowa parku wodnego Złotnicza, pałacyku na Zabobrzu, budowa ronda w Goduszynie, rezygnacja z dofinansowania rewitalizacji ulic na osiedlu Elewów-Kadetów, przygotowanie budynków szkół do reformy oświaty, remontu MDK, braku złożenia wniosku o dofinansowanie wymiany pieców w programie KAWKA II, czy też wielu drobnych, jak obiecane rondo na ul.Złotniczej, czy stała iluminacja przydrożnego jelenia.

 

Z poważaniem| 950 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 2 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry