WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Od dzisiaj nie musimy mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia

Od lwowecki.info 01-10-2018 : 09:01

1 października 2018r. wchodzą w życie zmiany Ustawy prawa o ruchu drogowym. Kierowcy podczas kontroli drogowej nie będą musieli posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu.

Już w najbliższy poniedziałek 1 października 2018 r. wchodzi w życie zmiana ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotycząca pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Kierowcy podczas kontroli drogowej, będą obowiązani jedynie do posiadania przy sobie i okazywania dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdem (prawo jazdy).


Kierowcy, którzy posiadają zarejestrowane pojazdy w Polsce od poniedziałku nie będą musieli posiadać przy sobie: dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu. Należy pamiętać, że te przepisy nie obowiązują pojazdów zarejestrowanych za granicą. W myśl nowych przepisów weryfikacja danych o pojeździe i dokumentach pojazdu, będzie następować w CEP – Centralnej Ewidencji Pojazdów.


W przypadku ujawniania przez policjanta podczas kontroli drogowej np. złego stanu technicznego pojazdu, zatrzymanie dokumentu, będzie odbywać się elektronicznie. Funkcjonariusz na terminalu mobilnym, będzie wprowadzał informację do systemu CEP o ujawnionych nieprawidłowościach i elektronicznie, będzie zatrzymywał dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe). Pomimo, że dokument, będzie zatrzymywany elektronicznie, kierujący pojazdem, podczas kontroli, otrzyma pokwitowanie za zatrzymany dokument.


Następnie kierujący, będzie miał obowiązek przekazania informacji o usuniętych usterkach organowi, który dokonał zatrzymania jego dokumentu. W przypadku zatrzymania przez policjantów należy udać się do dowolnej jednostki Policji.| 1007 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 1 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry