WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Biathlon dla każdego w Piechowicach

Od Adrian Klimas 29-09-2018 : 18:17

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach królował dziś (29.09) biathlon.

 

„Biathlon dla każdego” to ogólnopolska impreza, która gości w 20 miastach w całej Polsce. Dzięki staraniom klubu UKS Krokus jednym z nich są Piechowice. W tym roku do rywalizacji stanęło ok. 250 uczestników co jest rekordową ilością biorąc pod uwagę poprzednie edycje.

- Mamy kategorię przedszkolaków, K1 i M1 to są dzieci z klas 1-3, K2 i M2 klasy 4-6 a także K3 i M3 klasy 7-8. Dla chętnych także kategoria OPEN dla rodziców i dorosłych – wylicza Ewelina Jedziniak, organizator zawodów.

Zawodnicy rywalizowali na pętli wytyczonej na terenie należącym do Szkoły Podstawowej nr 1. Oprócz wydolności i kondycji liczyła się także umiejętność strzelania z pozycji leżącej. Zawody miały jednak przede wszystkim charakter zabawy.

- Chcemy pokazać, że jest to sport naprawdę dla każdego. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych. I że każdy może się przy tym dobrze bawić – mówi Ewelina Jedziniak.

Dla najlepszych zawodników przygotowano puchary i nagrody rzeczowe. Podczas zawodów prowadzona była akcja charytatywna z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie dla młodego biathlonisty Bartosza Kojro zmagającego się z ciężką chorobą.| 764 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 7 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry