WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Piechowice : Przepadła promesa na ulicę Wczasową

Od 28-09-2018 : 23:01

W połowie września Piechowice otrzymały z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę na 640 tysięcy złotych na remont ulicy Wczasowej. Planowana była odbudowa tej ulicy na odcinku około 700 metrów, od Piechowic (od ulicy Nadrzecznej) w kierunku Uroczyska.

Umożliwienie przejazdu tą drogą sprawiłoby nie tylko łatwiejszy dojazd do tego ośrodka, ale i stworzyło alternatywne połączenie z Michałowicami. Niestety, Rada Miasta Piechowice odrzuciła projekt uchwały o zmianach w budżecie (w której to zadanie miało być umieszczone), uniemożliwiając tym samym sięgnięcie po przyznane nam już pieniądze z ministerstwa. 8 radnych było przeciw. Głównym argumentem był krótki czas na realizację tego zadania. W istocie, inwestycję należałoby wykonać i rozliczyć do końca tego roku. W przeciwnym razie groziłaby utrata tej dotacji.

W mojej ocenie, a znam się na inwestycjach, była realna szansa na jej zrealizowanie. Nie byłoby to łatwe, ale w myśl zasady „wszystkie ręce na pokład” można było zmieścić się we wskazanym terminie. Tym bardziej, że byliśmy już przygotowani do ogłoszenia przetargu na to zadanie (w formule zaprojektuj i wybuduj), czekaliśmy tylko na decyzję radnych. Podobne inwestycje realizowałem już jako urzędnik odpowiedzialny za inwestycje w Gminie Podgórzyn.

- tłumaczy Radosław Burchacki, który w nadchodzących wyborach będzie ubiegał się o funkcę burmistrza Piechowic.

Przykro mi to stwierdzić, ale odnoszę wrażenie, że w przypadku ulicy Wczasowej górę wzięła polityka. Ważniejsze było, aby nikt nie mógł przypisać sobie sukcesu, jakim niewątpliwie jest pozyskanie 640 tysięcy złotych niż to, że wszyscy zyskamy jakże potrzebny odcinek drogi. Patrząc pod tym kątem, cieszę się z jednego: z mojego komitetu do wyborów kandydują osoby, które jeszcze nigdy nie były radnymi. Mają świeże spojrzenie i jestem przekonany, że dobro i rozwój miasta jest dla nich celem nadrzędnym.

- czytamy na oficjalnym profilu kandydata.

 | 1660 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 3 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry