WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Zderzenie z jeleniem na drodze ze Świeradowa do Szklarskiej Poręby

Od 28-09-2018 : 13:33

Kierujący autem nie zdołał wyhamować przed przebiegającego przez jezdnię jelenia. Doszło do zderzenia. Zwierzę nie przeżyło. Auto trafiło na lawetę.

Do zdarzenia doszło na odcinku drogi przebiegajacym przez las. Warto tu zachować szczególną ostrożność, bowiem zdarza się, że przez jezdnię często przebiegają zwierzęta. Prosta droga bywa jednak pokusą dla kierowców do bardziej dynamicznej jazdy.

Rozpędzeni nie jesteśmy w stanie uchronić siebie i pojazdu przed skutkami potencjalnego kontaktu z biegającym swobodnie psem, dzikiem, sarną, borsukiem czy jeleniem. Pozostają nam w zasadzie do wyboru dwa rozwiązania w sytuacji, kiedy na drodze zjawi się niespodziewana przeszkoda - ryzykowny manewr omijający i zakończenie podróży w przydrożnym rowie albo pójście na konfrontację ze zwierzęciem.

Zwierzę to żywe, czujące stworzenie, dlatego po kraksie powinniśmy sprawdzić, czy żyje, a jeśli jest ranne, zatroszczyć się o to, żeby trafiło do weterynarza, mimo że przepisy wprawdzie nie mówią nic o udzielaniu pomocy potrąconym zwierzętom. W przypadku kiedy zwierzę zginie ważne jest aby nie zabierać truchła, bowiem może ono przenosić wściekliznę. Każdorazową naelęży powiadomić służby.| 2883 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 1 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry