WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Okradli jeden z jeleniogórskich kościołów. Ich łupem padła skarbonka i potrójny gong.

Od 28-09-2018 : 10:16

Policjanci zatrzymali dwóch jeleniogórzan podejrzanych o kradzież na szkodę jednego z jeleniogórskich kościołów. Ich łupem padła drewniana skarbonka oraz potrójny gong. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 1600 zł. Ponadto okazało się, że dodatkowo jeden z zatrzymanych ma na koncie kradzież kabla elektrycznego o wartości 1200 zł. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lata podejrzanych o kradzież na szkodę jednego z jeleniogórskich kościołów. Dodatkowo 21-latek odpowie za kradzież przewodu elektrycznego.

 

Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanie 23 września br. weszli do kościoła i wykorzystując nieobecność ludzi i księdza ukradli drewnianą skarbonkę oraz potrójny gong. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 1600 zł. Okazało się, że skarbonkę rozbili szukając pieniędzy. Mieli pecha, gdyż była pusta, natomiast najprawdopodobniej gong wyrzucili.

 

Ponadto policjanci ustalili, że 21-latek ma dodatkowo na koncie kradzież 100 metrów przewodu elektrycznego na szkodę budowanego w Cielicach bulwaru. Jego wartość oszacowano na 1200 zł. Jeleniogórzanin oświadczył, że kabel sprzedał w jednym z jeleniogórskich punktów skupu złomu.

 

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyznom za popełnione czyny grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

podinsp. Edyta Bagrowska| 1191 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 2 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry