WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Wykorzystał okazję i ukradł spod restauracji 3 torby podróżne.

Od KMP JG 27-09-2018 : 11:47

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież toreb podróżnych. Ich wartość właściciele oszacowali na 600 zł. Do przestępstwa doszło pod jedną z restauracji w Szklarskiej Porębie. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Okazało się, że mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach, tzw. "recydywy". Teraz za kradzież grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci ze Szklarskiej Poręby ustalili, a następnie zatrzymali 45-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 26 września br. około godziny 10.20 pod jednym z lokali w Szklarskiej Porębie. Turyści wracając do domu zatrzymali się po drodze w jednej z restauracji. Na chwilę pozostawili bez nadzoru 3 torby podróżne z odzieżą, żywnością i innymi drobnymi rzeczami. Ten moment wykorzystał 45-latek i je ukradł. Ich wartość pokrzywdzeni oszacowali na 600 zł.

Kiedy właściciele zorientowali się, że padli ofiarą kradzieży, powiadomili Policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje, rysopis oraz nagranie z monitoringu ustalili i wytypowali 45-latka jako podejrzewanego o ten czyn. Został on zatrzymany jeszcze tego samego dnia w mieście. Policjanci odzyskali również skradzione mienie, które miał przy sobie i zwrócili je właścicielom. Mężczyzna, jak się później okazało dopuścił się tego czynu w warunkach, tzw. „recydywy”. Przebywał on w mieście na przepustce z zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności między innymi za kradzieże.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzież grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

 | 706 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 1 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry