WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Jeleniogórzanie zgłosili kolejne problemy policji

Od KMP JG 27-09-2018 : 08:11

Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa od 1 września br. do 26 września 2018 roku nanieśli 64 zgłoszenia, dotyczące naruszeń ładu i porządku publicznego.

 

Najwięcej, bo 22 związanych było z przypadkami przekraczania dozwolonej prędkości, ale znalazły się również takie dotyczące aktów wandalizmu lub dzikich wysypisk śmieci. Zgłoszenia można przesyłać do Policji wykorzystując dowolny komputer, tablet lub telefon komórkowy. Intuicyjny interfejs mapy jest przyjazny dla każdego, nawet dla niewprawionego użytkownika Internetu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, wspierające policjantów w codziennej służbie. Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsc, gdzie dochodzi do sytuacji, mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Na podstawie tych informacji, policjanci podejmują interwencje i eliminują zagrożenia. Od momentu uruchomienia tego narzędzia, cieszy się ono dużą popularnością. Mieszkańcy Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego aktywnie współpracują z Policją w zakresie stałego wzrostu poczucia bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu.
Od 1 do 26 września br. do jeleniogórskich policjantów, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wpłynęły 64 zgłoszenia. Najwięcej, bo aż 22 zawierało informacje o miejscach przekraczania dozwolonej prędkości, następnie 14 zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania, 6 dzikich wysypisk śmieci, 5 poruszania się po terenach leśnych quadami. Było również sporo zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz aktów wandalizmu.
Policja zachęca do korzystania z tego nowoczesnego narzędzia. Warto jest zadbać o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy, poprzez nanoszenie na mapę występujących zagrożeń. Pamiętajmy jednak, że nie jest to aplikacja do zgłaszania zdarzeń wymagających natychmiastowej interwencji Policji m.in. w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Tego typu informacje powinniśmy niezwłocznie przekazywać telefonicznie pod nr 997 lub 112, albo osobiście w najbliższej jednostce Policji. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest też narzędziem służącym do analizy stanu zagrożenia, a do wymiany informacji społeczeństwa z Policją.| 1648 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 9 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry