WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Wciąż jeździmy za szybko

Od KMP JG 14-09-2018 : 12:00

12 września 2018 roku jeleniogórscy policjanci prowadzili akcję ?Prędkość?. Działania prowadzone były w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.

 

Działania te były skierowane w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

 

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy  kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

 

Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 143 pojazdy. Ujawnili 112 przekroczeń prędkości oraz zatrzymali dwie poszukiwane osoby.

 

Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu jeleniogórskiego. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi.

 

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

 

podinsp. Edyta Bagrowska| 419 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 8 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry