WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Pumptrack prawie gotowy!

Od Adrian Klimas 12-09-2018 : 09:06

Dobiegają końca prace związane z budową pumptrack`a na osiedlu Zabobrze, nieopodal Leroy Merlin. Wiadomość ta z pewnością ucieszy amatorów jazdy na rowerze, rolkach czy deskorolce.

 

Nowy pumptrack będzie miał dwa tory przeznaczone dla dorosłych i jedną małą pętlę dla dzieci. Dobiegają końca prace związane z asfaltowaniem torów. Później pozostaną już tylko prace wykończeniowe związane z instalacją oświetlenia, małą architekturą, zielenią i uporządkowaniem terenów wokół toru. 

Tor o długości 600 metrów (łącznie) jest w pełni profesjonalny i pozwala na rozegranie zawodów rangi międzynarodowej. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie wielu młodych ludzi i miłośników rowerów w naszym mieście. Pumptrack został skomunikowany z drogami rowerowymi tak aby z każdego miejsca w Jeleniej Górze można było bezkolizyjnie dotrzeć do niego na rowerze.

Wartość inwestycji to 1 200 000 złotych. Projekt w 80% sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej. Pumptrack zostanie oddany do użytku w listopadzie bieżącego roku.

 

Więcej na temat inwestycji w wypowiedzi Wiceprezydenta Jerzego Łużniaka : 

 

 

 

zdjęcia : facebook Jerzy Łużniak| 1081 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 1 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry