WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był poszukiwany...

Od KMP JG 10-09-2018 : 11:48

Policjanci zatrzymali 31-latka, który nie zatrzymał się kontroli drogowej, był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz niewykluczone, że kierował autem pod wpływem narkotyków. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego między innymi o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Niewykluczone, że mężczyzna kierował również pojazdem będąc pod wpływem narkotyków.

7 września 2018 roku około godziny 15.00 na ul. Wolności w Jeleniej Górze policjanci jeleniogórskiej drogówki w patrolu motocyklowym mierząc prędkość radarowym miernikiem zauważyli pojazd marki Kia, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km na godzinę. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania , kierujący zaczął zjeżdżać we wskazane miejsce, a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w za nim w pościg, mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach funkcjonariusze go zatrzymali. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu do innych czynności prawnych. Niewykluczone, że kierował autem pod wpływem narkotyków. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo.

podinsp. Edyta Bagrowska

 | 695 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 4 + 7 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry