WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Zatrzymany za serię kradzieży i włamań. Ma na koncie co najmniej 15 takich czynów.

Od KMP JG 07-09-2018 : 08:09

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca Jarocina w związku z serią kradzieży i włamań w Jeleniej Górze , Karpaczu oraz w Szklarskiej Porębie. Wstępnie zatrzymany ma na koncie co najmniej 15 takich przestępstw. Wstępne straty pokrzywdzonych wynoszą około 40 tysięcy. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 24 –letniego mieszkańca Jarocina w związku z serią kradzieży i włamań w regionie jeleniogórskim.

Jak ustalili funkcjonariusze , mężczyzna od czerwca do września br. dopuścił się co najmniej 15 przestępstw przeciwko mieniu w Jeleniej Górze, Karpaczu i w Szklarskiej Porębie. Zatrzymany włamywał się i okradał pomieszczenia gospodarcze, samochody, bary, campingi. Jego łupem padła gotówka, detektory gazowe, laptopy, nawigacje, telefony komórkowe, rowery, dokumenty i inne przedmioty. Mężczyzna w jednym z pensjonatów w Karpaczu wykorzystał chwilową nieobecność recepcjonisty i ukradł 2 laptopy, przywłaszczył 2 rowery górskie, wypożyczone w Szklarskiej Porębie. Ponadto ukradł rower elektryczny pozostawiony na chwilę przez właściciela na ulicy w Karpaczu.

Wstępne straty pokrzywdzonych wynoszą około 40 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów. 24-latek w jednym z hoteli w powiecie jeleniogórskim , w którym przebywał wraz ze swoją dziewczyną nie zapłacił za pobyt i usługi hotelowe oraz dopuścił się zniszczenia mienia.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw, ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty.

Za kradzieże i włamania grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już objęty dozorem policyjnym.

podinsp. Edyta Bagrowska| 495 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 5 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry