WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

100 kobiet na 100-lecie

Od red 06-09-2018 : 19:42

To był wyjątkowy wernisaż. 100 kobiet wzięło odział w wyjątkowej wystawie przygotowanej przez BWA i Miasto Jelenia Góra.

Dzisiejszego dnia miał miejsce wyjątkowy wernisaż. 100 kobiet z Jeleniej Góry pokazało swoje twarze w wyjątkowym projekcie z okazji 100-lecia Uzyskania Praw Wyborczych Przez Kobiety w Polsce. A wszystko to zdarzyło się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, obok pomnika Neptuna, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy. Sprawcą całego zamieszania było BWA i fotograf - Robert Czepielewski autor zdjęć.

Dzisiejsza wystawa jest początkiem seriii spotkań i spektakli zorganizowanych w ramach 100-lecia Odzyskania Praw Wyborczych Przez Kobiety w Polsce.

Jesteście kobietami. Różnimy się. Przecież nie tylko fizycznie. Jest taki dowcip, urzekający, chociaż niesprawiedliwy (wobec mężczyzn), który w pewnym stopniu tę inność oddaje. Mówi o tym, że dziecko pyta matkę o wszystko – czemu pada deszcz i po co świeci słońce, dlaczego pomidory są czerwone, a kogut pieje od świtu? Natomiast ojcu dziecko zadaje tylko jedno pytanie: gdzie jest mama?” - Jerzy Łużniak z-ca prezydenta Jeleniej Góry.| 423 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 4 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry