WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Dziki w Piechowicach coraz bardziej zuchwałe

Od 06-09-2018 : 10:10

Dziki wyrządzają coraz więcej szkód alarmują mieszkańcy Piechowic. Na dowód aktywności zwierząt przesyłają zdjęcia do naszej redakcji.

To już nie są tylko zwykłe najścia. Dziki zwyczajnie zamieszkały w najbliższej okolicy. "W nocy strach wyjść bo biegają w najlepsze"- pisze nasz czytelnik. Dziki niszczą ogródki, wchodzą na posesje. Mieszkańcy są bezradni.

Problem dzików dotyka oczywiście nie tylko Piechowic. Dziki w wielu miejscach naszego regionu. Ich aktywność i liczebność wzrasta z roku na rok. Coraz większe są też straty, które one powodują. Dziki potrafią zniszczyć nie tylko alejki działkowe, ale również niemal wszystkie uprawy.

Niestety, często winę za pojawienie się dzików w mieście ponoszą ludzie.  Ich dokarmianie jest zabronione, ale nie wszyscy się do tego stosują. - podkreślają leśnicy - Dziki są inteligentne i kusi je łatwa możliwość zdobycia pokarmu. Menu, które może im zaproponować człowiek, często bywa dla nich atrakcyjniejsze, niż to oferowane przez naturę, więc z tego korzystają. Często szukają pożywienia w otwartych śmietnikach lub workach na śmieci. Dlatego radzę nie wystawiać ich wieczorem, tylko rano, bo dziki bytują głównie nocą. Ich aktywność na osiedlach położonych wokół lasów nie jest niczym nadzwyczajnym.

 

 | 1721 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 4 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry