WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Kierujący z narkotykami wpadł podczas kontroli drogowej. Okazało się że był poszukiwany

Od KMP JG 04-09-2018 : 11:31

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może kierowcy podejrzanemu o posiadanie środków odurzających. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej, gdyż przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Policjanci zabezpieczyli marihuanę. Ponadto kierujący podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. W trakcie czynności okazało się, że był on również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat za inne przestępstwa.

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Dodatkowo mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

2 września br. około godziny 17.07 policjanci na ulicy Jana Pawła II w Jeleniej Górze zauważyli samochód marki VW, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Na ograniczeniu do 50 km na godzinę kierujący miał 74.

Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał i wskazali miejsce do zatrzymania. Kierujący zwolnił, zjeżdżał na pobocze, a gdy policjanci zbliżali się do auta, ten przyspieszył i odjechał. Po kilkunastu minutach policjanci go zatrzymali. Kierującym okazał się 27-letni jeleniogórzanin. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał. Był bardzo nerwowy, a w aucie wyraźnie czuć było zapach marihuany. Jak się później okazało, powodem jego zdenerwowania były narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Zachowanie kierowcy wskazywało również, że najprawdopodobniej kierował on autem będąc pod wpływem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat za kradzieże.

27-latek odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo. Obecnie policja ustala źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz policjanci sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

podinsp. Edyta Bagrowska

 | 1008 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 4 + 10 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry