WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Straż Graniczna po pościgu zatrzymała przemytnika

Od SG 03-09-2018 : 08:12

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali po pościgu 31-letniego kierowcę Nissana NV200. Mężczyzna, który był agresywny, nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, a także usiłował zbiec z miejsca kontroli został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało w busie przewoził niemal 120 kg tytoniu, 91 000 sztuk papierosów oraz 30 litrów spirytusu bez wymaganych znaków akcyzy.

 

Nissana NV200 funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze próbowali zatrzymać do kontroli w jednej z miejscowości gminy Mysłakowice. Kierowca nie zatrzymał się jednak pomimo wyraźnych znaków mundurowych i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu auto zostało zatrzymane. Kierujący 31-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego zachowywał się agresywnie wobec funkcjonariuszy, nie stosował się do wydawanych poleceń oraz próbował zbiec z miejsca kontroli. Mężczyzna został obezwładniony przez strażników granicznych. Użyto wobec niego środka przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek. Szybko okazało się, dlaczego zatrzymany uciekał przed funkcjonariuszami. Samochód, którym jechał wyładowany był workami z krajanką tytoniową, papierosami oraz butelkami ze spirytusem bez wymaganych znaków akcyzy. Łącznie ujawniono 90960 sztuk papierosów, 119 kg krajanki tytoniowej oraz 30 litrów spirytusu o szacunkowej wartości niemal 150 000 zł. Mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego usłyszał od śledczych zarzuty przewożenia oraz przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej za co grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze.

Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili wyroby tytoniowe o wartości niemal 19 000 000 zł.| 1534 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 8 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry