WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Dobiega końca budowa szkoły w Podgórzynie

Od Muzyczneradio.com.pl 31-08-2018 : 12:18

Nowy obiekt będzie budynkiem niemal zeroenergetycznym. Obecnie w Podgórzynie znajduje się zarówno szkoła, jak i przedszkole.

 

Oba budynki lata swojej świetności dawno mają już za sobą. Odczuwalne jest to zarówno dla samych dzieci, jak i kadry tam pracującej. Nowy obiekt szkolno-przedszkolny ma być wzorem dla innych placówek i obiektów w kraju. Mówi wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata : 

- Październik/listopad myślę, że już będziemy przenosić nasze maluszki oraz dzieci ze szkoły podstawowej do nowo wybudowanej szkoły i przedszkola. Zapewniom dzieciom przede wszystkim godne warunki, bezpieczne. Temperatura w środku praktycznie będzie stała. To jest typowa szkoła antysmogowa, która nie dopuszcza możliwości zaciągania z zewnątrz różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jeśli chodzi o halę sportową to jesteśmy teraz w trakcie projektowania. Oprócz tego przy szkole już jest boisko wielofunkcyjne, stumetrowa bieżnia, place zabaw i teren rekreacyjny. Obiekty są niezleżne. Dzieci z przedszkola mają swój teren i swój plac. Dzieci z klas 1-3 też mają odrębne miejsce na plac zabaw. Dojazd będzie zapewniony autokarami na czas kiedy nie będzie wybudowane rondo. 

źródło : http://Muzyczneradio.com.pl| 1681 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 4 + 9 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry