WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Kolejna kradzież paliwa z ciężarówki

Od Robert Kotecki 04-08-2018 : 12:54

W Jeleniej Górze nasilają się kradzieże paliwa z baków aut ciężarowych. Do kolejnej takiego przestępstwa doszło dziś w Alei Jana Pawła.

Z baku ciężarówki zaparkowanej w okolicy stacji benzynowej Lukoil, nieznani jeszcze sprawcy dokonali kradzieży paliwa. Schemat działania sprawców  jest zawsze taki sam Złodzieje przebijają bak i spuszczają paliwo. Kilka dni temu w Cieplicach podczas takiej kradzieży na parking i jezdnię wyciekło blisko 600 litrów oleju napędowego. Tym razem chociaż wyciek był mniejszy.

Być może przyczyną wzrostu tego typu przestępstw jest zapewne gwałtowny wzrost cen paliw, który na nowo rozpoczął się od początku tego roku. Do kradzieży dochodzi najczęściej na niestrzeżonych i często słabo oświetlonych parkingach lub w innych ustronnych miejscach. 

Policjanci sugerują kierowcom TiRów , aby zatrzymywali się na parkingach strzeżonych i informowali o każdej podejrzanej osobie, która kręci się przy zaparkowanych ciężarówkach. Funkcjonariusze apelują również do mieszkańców, aby zwracali uwagę na osoby, które opukują baki ciężarówek sprawdzając poziom paliwa. 

Wiele wskazuje, że dziś złodziei ktoś przepłoszył bowiem na miejscu kradzieży zostawili narzędzia którymi przebijali bak. Policja prowadzi intensywne czunności zmierzające do wykrycia sprawców.

 

 

 | 2297 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 10 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry