WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

51. Giełda Piosenki w Szklarskiej Porębie

Od 03-08-2018 : 12:17

Punktualnie po osiemnastej z giełdowej sceny zabrzmiał "Wiatr w Dolinie Kamieńczyka" odśpiewany przez gromadę Szarych Łosi Giełdowych.

50 Giełd Piosenki to pół wieku niezwykłej historii, którą stworzyło kilka pokoleń studentów, turystów, twórców, wykonawców i miłośników piosenki.

Hymn giełdy czyli piosenkę "Wiatr Dolinie Kamieńczyka" odspiewały Szare Łosie Giełdowe czyli osoby związane z giełdą od wielu lat. Aby zostać Szarym Łosiem trzeba wziąć w niej udział miniumum pięc razy. I okazuje się, że giełdowa scena jest za mała aby pomieścić wszystkie Łosie. To świadczy o popularności giełdy i o ogromnych już giełdowych tradycjach, które sprawiają, że Baza Pod Ponurą Małpą jest miejscem magicznym.

"To niezwykle ważne wydarzenie dla Szklarskiej Poręby" - podkreśla burmistrz Mirosław Graf. "To dzięki giełdowiczom Szklarska Poręba jest w tych dniach miejscem rozśpiewanym, radosnym ale też miejscem wielu sentymentalnych spotkań i wspomnień"

3 sierpnia (piątek)


11:00 Konkurs Główny 51. OTGPS (Baza Pod Ponurą Małpą)

12:00 Konkurs „Od przedszkola do Giełdola” w Rodzinnym Parku Rozrywki „Esplanada”

12:00 Koncert na Giełdowej Scenie Pod Metaforą (centrum Szklarskiej Poręby)

16:00 Otwarcie wystawy fotogramów Jerzego Kostrzewy "Korowajowie - Ludzie drzew Papui"

18:00 Drugi Koncert Nocny

w koncercie wystąpią: Radosław Kunecki, Labolare, Tomek Jarmużewski, Paraluzja, "Lato z ptakami odchodzi" (piosenki Adama Cichockiego - Elżbieta Kuczyńska, Przemek Mazurek i Przemek "Śledziucha" Śledź, Maria Bręczewska, Póki Co, Wacław Juszczyszyn, Małgorzata Wojciechowska, Mikroklimat, Adam Cichocki, Małgorzata Cichocka), Browar Żywiec, Marek Majewski, Tomek Lewandowski, Ryszard Żarowski, Irena Salwowska z zespołem, Piotr Bakal, Philippe Boischot, Marzena Nowakowska i Wojtek Lachowski, Leszek Kopeć


4 sierpnia (sobota)


11:00 Warsztaty poetyckie dla uczestników konkursu (Baza Pod Ponurą Małpą)

12:00 Koncert na Giełdowej Scenie Pod Metaforą (centrum Szklarskiej Poręby)

13:00 Warsztaty fotograficzne (Baza)

16:00 Konkurs „Nowe dzieła Starych Twórców” (Baza Pod Ponurą Małpą)

17:30 Gitarowy Rekord Świata w Zespołowym Wykonaniu Piosenki Turystycznej

18:00 Trzeci Koncert Nocny

w koncercie wystąpią: Janusz Kurowski, Zbyszek Stefański, Jan i Klan, Do Góry Dnem (40-lecie zespołu), Elżbieta Kuczyńska, Wolna Grupa Bukowina i Przyjaciele (Grażyna Kulawik, Wacław Juszczyszyn, Tony Milner), Mikroklimat, Póki Co, Jan Kondrak, Bractwo Wiecznego Natchnienia, Przemek Mazurek, Bez Idola, Małgosia Lipińska, Waldemar Pawlikowski, Gasta Mire


5 sierpnia (niedziela)


10:00 „Niedziela o dziesiątej” (Bez Idola)

12:00 Koncert Laureatów i zakończenie Giełdy tradycyjnym hymnem

19:00 Ognisko pożegnalne, które zgaśnie samo.

 

 | 566 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 10 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry