WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Spłonął kombajn podczas pracy na polu

Od eluban 03-08-2018 : 10:20

Wczoraj przed 18. w okolicach Zaręby pod Lubaniem rozległ się głośny huk, a w niebo uniosły się gęste kłęby dymu. Stało się tak w wyniku pożaru kombajnu, do którego doszło na polach sąsiadujących z miejscowością, w pobliżu ulicy Młynarskiej.

Kombajn zapalił się w trakcie pracy, mężczyzna kierujący kolosem poczuł dym wydobywający się z wentylacji.

Od razu złapałem za gaśnicę i wyskoczyłem z kombajnu, ale na gaszenie było już zbyt późno. Ogień był już mocno rozwinięty. Złapałem tylko telefon i zadzwoniłem po straż mówiąc, że niedaleko jest ściana lasu, a wokół kombajnu płonie już zboże – wyjaśniał nam kierowca.

Zanim na miejsce dojechali strażacy eksplodował zbiornik z paliwem, w którym znajdowało się kilkaset litrów ropy. Huk było słychać w sporej odległości od miejsca zdarzenia, natomiast kłęby gęstego czarnego dymu widziane były już z ul. Zawidowskiej w Lubaniu. 
Samego kombajnu nie udało się uratować, maszyna spłonęła niemal doszczętnie. Na szczęście zanim ogień dotarł do ściany lasu udało się go ugasić, zapobiegając tym samym o wiele groźniejszej sytuacji.

Nie wiadomo co konkretnie mogło być przyczyną pożaru. Jak się dowiedzieliśmy, kombajn był jeszcze w kredycie, co wiąże się ze stałymi przeglądami technicznymi.

Na miejsce zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej.

eluban.pl| 1909 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 8 + 3 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry