WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Kamperem w świat - co ze sobą zabrać?

Od 02-08-2018 : 10:56

Karawaning w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Nie ma się czemu dziwić, w końcu podróżowanie kamperem jest nie tylko komfortowe, ale też zapewnia domową atmosferę i pozwala naprawić rodzinne relacje, które często są zaniedbywane przez cały rok.

Jedną z najważniejszych rzeczy w podróżowaniu kamperem jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i bliskim. W tym celu konieczny jest zakup ubezpieczenia, które ochroni nas od przykrych konsekwencji nieszczęśliwych zdarzeń. W Polsce wciąż brakuje takich rozwiązań, jakie w Wielkiej Brytanii oferują firmy takie jak Motorhome Protect w ramach Motor home insurance, bo tak nazywany jest pakiet polis dedykowanych kamperom (szczegóły oferty pod adresem https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/). Konieczne jednak jest ubezpieczenie OC, do tego przyda się też polisa AC, Assistance i NNW. Dopiero mając tak rozbudowany pakiet ubezpieczeń można rozpocząć przygotowania do wyjazdu.

 

Co warto mieć w kamperze?

 

Każda osoba podróżująca kamperem, ma swoją własną listę niezbędnych jej w podróży rzeczy. W ferworze przygotowań bardzo łatwo jednak zapomnieć o nieoczywistych przedmiotach, które mogą przydać się w trasie lub w miejscu noclegowym. Jedną z takich rzeczy jest przedłużacz do prądu. Każdy zatrzymując się na nocleg musi doprowadzić zasilanie do swojego samochodu. Długość takiego przedłużacza zależy od tego, gdzie umieszczone jest gniazdo. Przyda się też baniak na wodę pitną, bo choć każdy kamper wyposażony jest w baniak, to te baniaki z wodą przeznaczone są do prysznica lub do kranu, a niekoniecznie nadaje się ona do picia. Warto pomyśleć też o adapterach gazowych i prądowych, a tym, jakie gniazdka obowiązują w kraju, do którego się wybieramy, trzeba zainteresować się jeszcze przed wyjazdem. Kolejną rzeczą, która jest niezbędna, a o której bardzo łatwo zapomnieć, są kliny najazdowe. Pomagają one wypoziomować kampera podczas postoju, dlatego warto je mieć.

 

Co jeszcze może się przydać?

 

Oprócz wymienionych wyżej rzeczy są też te bardziej oczywiste, jak apteczka, trójkąt czy kamizelki odblaskowe. Do spożywania posiłków na łonie natury przyda się stół, krzesła, a dla ceniących sobie wygodę i komfort jeszcze leżaki. Nie można zapomnieć o naczyniach kuchennych i akcesoriach niezbędnych do przygotowywania posiłków. Przydadzą się też środki czystości, kiedy przyjdzie nam coś posprzątać, do tego odkurzacz, wiaderko i mop. Mając wszystkie te rzeczy z każdej sytuacji wyjdziesz obronną ręką.

 | 338 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 7 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry