WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Uwaga. Nisko latające samoloty

Od lwowecki.info 01-08-2018 : 14:00

Od kilku dni na naszym niebie możemy zaobserwować, a wcześniej usłyszeć przelatujące zaledwie 300 stóp (ok. 100 m.) nad ziemią samoloty wojskowe typu CASA C-295M. Samoloty widziane były w okolicach Wałbrzycha i Jeleniej Góry.

 


– Na tym terenie prowadzone są loty szkoleniowe – wyjaśnia nam kpt. Maciej Nojek Oficer Prasowy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach koło Krakowa, który tłumaczy, iż piloci muszą trenować i podnosić kwalifikacje w takim terenie, w jakim przyjdzie im pełnić misje. Samoloty z bazy w Balicach latają m.in. do Afganistanu, gdzie często loty muszą być wykonywana na bardzo niskim pułapie i żeby pilot w takich warunkach mógł bezpiecznie latać to musi ćwiczyć i co jakiś czas przedłużać swoje kwalifikacje i do takich lotów wybierane są tereny o podobnym ukształtowaniu jak te, w których przyjdzie im działać. 

Loty nad naszym regionem mają potrwać co najmniej do poniedziałku.

CASA C-295M to samolot nowej generacji, bardzo wytrzymały i niezawodny, wszechstronny taktycznie transportowiec, który jest w stanie przewieźć do pięciu ton ładunku lub około 70 żołnierzy z maksymalną prędkością przelotową 260kt/480 km/h. Dwusilnikowy górnopłat z chowanym podwoziem i kabiną ciśnieniową operuje na wysokościach do 25 000 stóp. Posiada możliwości krótkiego startu i lądowania (STOL). Może operować na podłożu gruntowym, pasów startowych: krótkich i trawiastych. Napędzany przez dwa turbośmigłowe silniki Pratt & Whitney PW127G, C-295M zapewnia doskonałą zwrotność, wyjątkowo wysoką wydajność i niskie zużycie paliwa. W powietrzu może utrzymywać się do jedenastu godzin z zapasem paliwa na lądowanie na lotnisku zapasowym. 
Przeznaczeniem samolotu jest transport żołnierzy, sprzętu bojowego, ładunków, i ewakuacja rannych. – czytamy na stronach 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach.| 4482 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 10 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry