WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Czasem są takie dni....Relacja strażaka z wypadku .

Od 01-08-2018 : 08:17

Poniżej relacja strażaka Rafała Nowaka, który brał udział we wczorajszej akcji ratowania poszkodowanych osób w wypadku na autostradzie A4. Wielkie brawa dla wszystkich służb, które na co dzień ratują ludzkie życie. Często jest tak, że poświęcacie swoje życie, aby ratować je innym. Wielki szacunek dla Was Panowie i Panie

Takie dni jak ten, dla którego warto wylewać pot strumieniem spod czoła podczas ćwiczeń, zrywać się o każdej porze dnia i nocy, narażać się na drodze przy każdej alarmowej jeździe. Takie dni jak ten, kiedy uświadamiasz sobie że potrzebujący, którym dopiero co pomagałeś tak naprawdę nie mieli by szans wyjść z opresji bez Twojej wiedzy, doświadczenia i sprzętu, którym dysponujesz... Wszystko to sprawia że te małe i duże sprawy mają sens.

Sytuacja z dzisiaj... Wypadek na A4. Samochód leży na boku z trzema osobami zakleszczonymi wewnątrz. Mężczyzna, kobieta oraz 10 letnia dziewczynka. Alarmowy dojazd... Oprócz nas na miejsce dojeżdża JRG Złotoryja. Na miejscu- masakra. Co prawda wszyscy poszkodowani przytomni, ale każde z nich uwięzione w inny sposób. W powietrzu wyczuwalna benzyna. Szybkie decyzje- piana pod auto, stabilizacja pojazdu, ciężki sprzęt hydrauliczny do działań. Upał nie pomaga, wkładamy ręce tam gdzie tylko jest miejsce - około 13 mężczyzn działa na 5m2 dla wydobycia rannych w wypadku. Ramię w ramię, padają jedynie wyuczone hasła. Wszyscy dobrze je znają. Po kolei, krok po kroku dążymy do uwolnienia kolejnej osoby.

Udaje się. Po 25 minutach od wezwania wszyscy poza pojazdem. Pogotowie już od dawna oczekuje na poszkodowanych. Silniki sprzętu hydraulicznego milkną. I to wrażenie: udało się, poszło naprawdę sprawnie. Poszkodowani w trakcie transportu do szpitala a my odjeżdżamy do bazy.

Satysfakcja? Ogromna

źródło - https://www.facebook.com/nowakraff| 1371 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 9 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry