WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Duże zmiany dla kierowców w centrum miasta

Od Muzyczneradio.com.pl 30-07-2018 : 09:42

Duże, by nie powiedzieć rewolucyjne zmiany czekają wkrótce kierowców na newralgicznym skrzyżowaniu w samym centrum Jeleniej Góry koło Baszty Grodzkiej.

 

Duże, by nie powiedzieć rewolucyjne zmiany czekają wkrótce kierowców na newralgicznym skrzyżowaniu w samym centrum Jeleniej Góry koło Baszty Grodzkiej - czyli skrzyżowaniu ulic Sobieskiego z Placem Kard. Wyszyńskiego. 


Od strony Placu Ratuszowego będzie możliwa jazda na wprost , natomiast od dołu ulicy Sobieskiego jazda na wprost w kierunku Placu Ratuszowego zostanie zlikwidowana. Mówi dyrektor MZDiM w Jeleniej Górze Norbert Łukaniuk : 

- Wiele aut wyjeżdża od strony Placu Ratuszowego i dochodzi do kolizyjnych sytuacji, czyli wjeżdżają auta na skrzyżowanie ale czekają aż przejedzie potok auto od strony ul. Sobieskiego. Mają później krótki czas na opuszczenie skrzyżowania a różnie sobie ludzie radzą za kierownicą dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę. Jedną z istotnych zmian jest wyjazd przy Baszcie. Będzie dopuszczał po pierwsze ruch na wprost, w lewo i w prawo. A po drugie będzie 7 sekund zielonego światła bezkolizyjnego, czyli wszyscy zatrzymają się na pozostałych wlotach i wtedy będzie można bezpiecznie opuścić centrum miasta. Dodatkowo jadąc od ul. Sobieskiego będziemy mogli skręcić tylko w lewo lub w prawo. Jest to istotny element dlatego, że w prawo mamy dosyć długo zieloną strzałkę i kierowcy skręcający w prawo denerwowali się że co jakiś czas trafia się kierowca jadący na wprost na Plac Ratuszowy. Kierowcy udający się w tym kierunku zajmą pas lewoskrętu (będzie to oznakowane dodatkowo), skręcą w lewo i zjadą na oznakowany zjazd w prawo przy Baszcie Zamkowej. Do tej pory zjazd ten umożliwiał jazdę tylko w dół. Teraz odwrócimy kierunek.

źródło : http://Muzyczneradio.com.pl| 3661 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 1 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry