WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Mieszkańców i gości już wita nowy jelonek!

Od Adrian Klimas 10-07-2018 : 13:35

Po blisko roku, na pasie zieleni przy ul. Konstytucji 3 Maja ponownie pojawił się jelonek! Od wczoraj wita on mieszkańców i gości wjeżdżających do Jeleniej Góry.

 

W sierpniu ubiegłego roku ze względu na niedostateczny przyrost zieleni jelonka znajdującego się przy ul. Konstytucji 3 Maja zmodyfikowano i przeniesiono na Plac Ratuszowy. Mimo, że pierwotnie miał wrócić na swoje miejsce to tak spodobał się mieszkańcom Jeleniej Góry, iż postanowiono pozostawić go przy miejskim ratuszu.

 

Na szczęście Piotr Hamowski – kierownik działu zieleni Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej postanowił wykonać drugiego jelonka, który uzupełnia herb przy wjeździe do naszego miasta od strony Maciejowej. Nowa konstrukcja ma metalowy szkielet i pokryta jest blaszaną taśmą. Podobnie jak pierwowzór pomalowany jest na czerwono.

 

- To nie jest ostatni jeleń jaki pojawi się w najbliższym czasie. Będą jeszcze co najmniej 3 nowe. Wzorem Wrocławia chcemy żeby w Jeleniej Górze w różnych miejscach stały charakterystyczne jelenie i mamy nadzieje, że niektóre przedsiębiorstwa i instytucje będą chciałby żeby znalazł się przed ich siedzibą i wtedy nawet razem z miastem ufundują takiego jelenia – powiedział Jerzy Łużniak, Zastępca Prezydenta Miasta.

 

Bardzo możliwe, że w podobny sposób będą witani goście wjeżdżający do naszego miasta od strony Zgorzelca.| 995 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 7 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry