WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Przez 24 godziny biegali dla Blanki

Od Robert Kotecki 10-07-2018 : 00:11

Charytatywna sztafeta na stadionie w Szklarskiej Porębie. Przez 24 godziny każdy kto chciał mógł pobiec w szczytnym celu. To pierwsza tego typu impreza w mieście pod Szrenicą.

W sztafecie, której celem było zebranie funduszy na leczenie małej Blanki, chodziło o to aby przez 24 godziny pałeczka sztafetowa była cały czas w ruchu, aby cały czas ktoś z nią biegł. I tak rzeczywiście było. Przez całą dobę przekazywana z rąk do rąk przez wytrwałych ludzi dobrej woli, pałeczka pokonała dystans przeszło 350 km. W sumie w biegu głównym (z pałeczką) i w biegu wsparcia pobiegło 430 osób. Do akcji oprócz mieszkańców , włączyli się turyści. Spontanicznie wystartowali zawodnicy Orląt Częstochowa, którzy przyszli na trening i natychmiast włączyli się do biegu. Imprezie towarzyszył nocny maraton filmowy oraz niedzielny maraton Zumby.

Ostatnie okrążenie, rodzice Blanki, wraz z jadacą w wózeczku bohaterką dnia, pokonali w szpalerze i asyście uczestników sztafety.

Blanka urodziła się jako wcześniak, 3 miesiące przed czasem. Przez dłuższy czas w szpitalu była zdrowym dzieckiem. Niestety w trzecim miesiącu życia, tuż przed wyjściem ze szpitala, w wyniku nagłej operacji i w skutek powikłań zapadła w śpiączkę. Sepsa odebrała nadzieje na przeżycie. Po wielu tygodniach codziennej beznadziei nastąpił przełom. Organizm, słaby i bez szans podjął walkę o życie. Śpiączka pozostawiła po sobie ślady, liczne zmiany neurologiczne. Dlatego Blanka uczy się mówić, komunikować za pomocą obrazków. Jest codziennie rehabilitowana by poprawiać jakość swojego życia. Móc siadać, stać, uczyć się chodzić przy wsparciu sprzętu rehabilitacyjnego. Najbliższym celem jest przeszczep komórek macierzystych w Lublinie.

Sztafeta została zorganizowana inicjatywy Komitetu Społecznego Dla Blanki oraz przedstawicieli środowisk (grup) biegowych, wolontariuszy a także Fundacji Słoneczko.| 803 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 4 + 2 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry