WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Policjanci sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie zapinają pasy

Od KMP JG 09-07-2018 : 11:23

6 lipca 2018 roku w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie jeleniogórskim prowadzili działania prewencyjne pod kryp. "Pasy".

 

Działania te prowadzone są cyklicznie , a ich celem jest egzekwowanie od kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Pasy stanowią najskuteczniejszy środek zapobiegający powstawaniu obrażeń u kierowców i pasażerów. Wysoki wskaźnik śmiertelności wypadków w Polsce wynika między innymi z faktu, iż zbyt wiele osób podróżuje z nie zapiętymi pasami. W trakcie prowadzonych działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na pojazdy, w których przewożone były dzieci.

 

Podczas działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców, dokumenty uprawniające do przewozu osób, stan techniczny pojazdów, wyposażenia , a w szczególności urządzeń mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Do działań funkcjonariusze wykorzystali Ambulans Monitoringu Wizyjnego.

 

W trakcie działań policjanci skontrolowali 89 pojazdów , ukarali mandatami łącznie 61 osób , za różne wykroczenia. Za to, że nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy ukarali 36 kierowców oraz 7 pasażerów. Celem działań funkcjonariuszy było również uświadomienie rodzicom i opiekunom, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci, a przewożenie ich w fotelikach, to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim troska o ich życie i zdrowie.

 

Działania te prowadzone będą cyklicznie.

 

podinsp. Edyta Bagrowska| 446 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 4 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry