WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Utonął młody wędkarz

Od eLuban.pl 09-07-2018 : 08:37

Zalane wyrobiska na terenie kopalni bazaltu w Grabiszycach (k. Lubania) po raz kolejny zbierają krwawe żniwo. W sobotę, 07 lipca w jednym z dwóch zbiorników wodnych utonął 19-letni mieszkaniec tej miejscowości.

 

Piątka wędkarzy najprawdopodobniej wybrała się na feralny zbiornik, aby spędzić noc wędkując.

Około 22. koledzy zauważyli, że jednego z nich brakuje. Gdy udali się na poszukiwania, opodal obozowiska znaleźli dryfujące w wodzie ciało 19-latka. Mężczyźni natychmiast wydobyli go na brzeg i rozpoczęli reanimację, jednocześnie przekazując informację o zdarzeniu na numer alarmowy. Niestety, kiedy na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego lekarz stwierdził zgon młodego wędkarza.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że 19-latek chorował na epilepsję co mogło być przyczyną osunięcia się do wody i utonięcia. W chwili obecnej w sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury.

- Przyczyną zgonu było najprawdopodobniej utonięcie, jednak z racji tego, że jest to młody człowiek zarządziliśmy sekcję zwłok – usłyszeliśmy od Łukasza Chrapka z lubańskiej prokuratury.

W ostatnich miesiącach to kolejny przypadek, gdy na terenie pokopalnianych wyrobisk w Grabiszycach tonie wędkarz. Z początkiem marca podobny los spotkał 65-latka, który wybrał się samotnie łowić z lodu.
Autor: eLuban.pl| 1545 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 4 + 1 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry