WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Szklarska Poręba - 24-godzinna Charytatywna Sztafeta Biegowa

Od 06-07-2018 : 08:44

Z inicjatywy Komitetu Społecznego Dla Blanki oraz przedstawicieli środowisk (grup) biegowych, wolontariuszy a także Fundacji Słoneczko w pierwszy weekend lipca odbędzie się niepowtarzalna i pierwsza taka impreza charytatywna w Szklarskiej Porębie.

W sobotę 7 lipca o godzinie 18 rozpocznie się  charytatywna 24-godzinna sztafetowa biegowa dla Blanki. Finał imprezy  - 8 lipca w niedzielę o godz. 18. W tym czasie organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. – Zapraszamy nie tylko biegaczy. Na tę  imprezę przygotowaliśmy min.: maraton zumby,  nocną plenerową projekcję filmową, słodką akcję, loterię fantową – mówi Magdalena Kraczek, wolontariuszka i współorganizatorka imprezy.  Organizatorzy całą dobę będą czekać  na biegaczy, miłośników Nordic Walking i wszystkich ludzi  którzy chcą pomóc chorej Blance. 

Dziewczynka  urodziła się jako wcześniak, 3 miesiące przed czasem. Przez dłuższy czas w szpitalu była zdrowym dzieckiem. Niestety  w trzecim miesiącu życia, tuż przed wyjściem ze szpitala,  w wyniku nagłej operacji i w skutek powikłań zapadła w śpiączkę. Sepsa odebrała nadzieje na przeżycie. Po wielu tygodniach codziennej beznadziei nastąpił przełom. Organizm, słaby i bez szans podjął walkę o życie. Śpiączka pozostawiła po sobie ślady, liczne zmiany neurologiczne. Dlatego Blanka uczy się mówić, komunikować za pomocą obrazków. Jest codziennie rehabilitowana by poprawiać jakość swojego życia. Móc siadać, stać, uczyć się chodzić przy wsparciu sprzętu rehabilitacyjnego. Najbliższym celem jest przeszczep komórek macierzystych w Lublinie.

Wydarzenie odbędzie się  na terenie stadionu lekkoatletycznego  w Szklarskiej Porębie. Można przebiec dowolną ilość kilometrów (pętla liczy 400m). Najważniejsze to aby na bieżni przez 24 godziny ktoś biegał. Szczegóły w regulaminie imprezy i na profilu fb. Organizatorzy liczą na pomoc wolontariuszy i innych osób dobrego serca. Dodatkowe inf pod nr tel. 785 80 42 95.

 

Szklarska Poręba 
Stadion Lekkoatletyczny, Plac Sportowy 5
7-8 lipca 2018
start godz. 18:00

Przebiegnij minimum 400m
weź udział w 24h sztafecie
dołącz w dowolnym monencie
Opłata startowa min. 30zł

Dodatkowe atrakcje

maraton zumby (niedziela 15:00) - Kto nie lubi biegać - może dla Blanki potańczyć ???? Podczas naszego wydarzenia w niedzielę o godz. 15 WIELKI maraton ZUMBY.

nocna projekcja filmowa -Wyselekcjonowane filmy dla prawdziwych koneserów dobrego kina 
* Oglądamy, relaksując sie na leżakach
* Przygotowaliśmy na tą okazje moc pyszności:
* Kawa jak lubicie cappuccino, latte, espresso i inne 
przygotują zaprzyjaźnieni bariści
* Przepyszne ciasta dla łasuchów 
* Oczywiście POPCORN
* Dla wygłodniałych grill

Podczas  biegu dla Blanki organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. W niedzielę dla naszych milusińskich będzie czekało dziecięce miasteczko strażackie. Będzie można założyć mundur strażacki i wykonać zadania prawdziwego strażaka. Poprowadzić mały wóz strażacki z prawdziwymi sygnałami, pompować wodę sikawką strażacką. Gasić pożar w domu lub zdjąć gniazdo szerszeni.

Jarmark różności, ciekawe rzeczy do kupienia za symboliczne kwoty.
Prawdziwe perełki, wyszukane i niepowtarzalne.

 


 | 518 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 4 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry