WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Karetka pogotowia była za ciężka? Absurdalny przepis sprawił, że policja zarekwirowała ambulans.

Od x-news 05-07-2018 : 11:24

Czy jeleniogórskie karetki są bezpieczne, czy grozi im los wrocławskiego ambulansu zarekwirowanego przez policję z powodu zbyt wysokiej wagi ???

Jedna z wrocławskich karetek została zarekwirowana przez policję przez nieodpowiednią wagę. Zdaniem funkcjonariuszy, pojazd był zbyt ciężki i przekroczył dozwolone normy. Teraz ambulans zostanie poddany dodatkowym badaniom.

 Istnieje podejrzenie, że karetki są przeciążone - mówił rzecznik dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Michał Nowakowski. 

Już w 2017 prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przetargów na zakup karetek pogotowia. Pod koniec czerwca okazało się, że istnieją ambulansy, które nie powinny dłużej pozostać w użyciu. 

- Karetki i ambulanse, które są używane jako zespoły podstawowe i specjalistyczne, mają wyposażenie zgodne z normami europejskimi - przekonywał Juliusz Jakubaszko, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.

Ambulansy, które na co dzień ratować mają ludzkie życie, nie mogą wyjeżdżać na polskie drogi, jeśli ich waga przekracza 3,5 tony.

 

 | 4248 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 6 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry