WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Foodsharing i bookcrossing w Jeleniej Górze?

Od red 04-07-2018 : 11:30

Radny Rafał Szymański zwrócił się do Prezydenta Marcina Zawiły z prośbą o utworzenie punktów do pozostawiania zbędnej żywności i przeczytanych, niepotrzebnych książek. Czy taka inicjatywa sprawdziłaby się w Jeleniej Górze?

 

Szanowny Panie Prezydencie,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości ustawienia w łatwo dostępnych częściach miasta lodówek (jadłodzielni) do pozostawiania zbędnej żywności. Foodsharing z powodzeniem rozwija się w wielu polskich miastach i pozwala na wykorzystanie przez osoby potrzebujące nadwyżek żywności, którą zwykle wyrzucamy. Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce marnuje się około 9 mln ton żywności rocznie…

Wiem, że z podobną propozycją zwracał się już wcześniej radny Konrad Sikora, co pokazuje, że problem marnowania żywności nie ma kontekstu politycznego i jest inicjatywą ponad podziałami.

Zwracam się również z prośbą o wsparcie inicjatywy bookcrossingu – czyli bezpłatnego udostępniania w łatwo dostępnych częściach miasta na specjalnie oznaczonych regałach książek, które już przeczytaliśmy. W dobie dramatycznego spadku czytelnictwa idea ta wydaje się być ze wszech miar słuszna. Zwracam się więc do Pana Prezydenta z prośbą o jej wsparcie i podjęcie stosownych inicjatyw.

Rafał Piotr Szymański| 545 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 9 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry