WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Zwalczanie komarów

Od 04-07-2018 : 08:00

Komary - koszmar letnich wieczorów Komar brzęczący, pospolity to gatunek należący do rodziny komarowatych. Jest jednym z najbardziej znienawidzonych przez człowieka owadów, żywiący się głównie krwią ssaków i ptaków. Ma wydłużoną budowę ciała o cienkich kończynach i brązowym ubarwieniu. Wyposażony jest w kłująco-ssący aparat gębowy, którym kąsa swoje ofiary. Komary chętnie lgną do człowieka, a ich ukąszenia pozostawiają na skórze czerwone i bardzo swędzące plamy. Największą aktywnością wykazują się po zmierzchu.

 

Walka z komarami bywa trudna i mozolna, a samo odstraszanie ich rękami czy zakrywanie ciała nie wystarczy. Najlepszym sposobem na pozbycie się tych uciążliwych owadów jest stosowanie specjalnych płynów i preparatów odstraszających, a także zapobieganie pojawieniu się ich w pomieszczeniach.

 

Jak pozbyć się komarów z domu?

 

Komary to sprytne owady, które wyczuwając krew chcą znaleźć się jak najbliżej nas, aby zaatakować. Wystarczy otworzyć okno, aby po kilkunastu minutach w naszym pomieszczeniu znalazła się chmara komarów. Najprościej jest więc pozostawić okna zamknięte, ale w parne wieczory jest to praktycznie niemożliwe. Warto więc zamontować w nich moskitiery. Siatka stanowi ciężką do przejścia barierę, zarówno dla komarów jak i innych owadów. Można stosować ją także na innych otworach, np. wentylacyjnych.

 

Na rynki dostępne są również specjalnie urządzenia elektryczne służące do zwalczania niechcianych intruzów. Wyposażone są w wymienne nasączone wkłady lub zbiorniczki wypełnione płynem, który parując odstrasza znajdujące się wewnątrz mieszkania komary a także zapobiega pojawianiu się następnych. Urządzeń można używać w pomieszczeniach, ale ze względu na ich intensywne działanie należy pozostawić otwarte okna.

 

Kolejnym sposobem do walki z komarami jest stosowanie płynów o działaniu likwidującym. W sklepach możemy znaleźć wygodne w użyciu preparaty w formie sprayu, które nadają się do zastosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Można opryskiwać nim drewniane powierzchnie, altany ogrodowe, działki i ogródki.

 

Zabezpieczanie skóry i ciała

 

Wypad na działkę, grill w ogrodzie, spacer nad jeziorem, przebywając poza domem jesteśmy szczególnie narażeni na ataki komarów. Dlatego warto zabezpieczać ciało i odzież specjalnymi preparatami łagodnymi dla skóry, o działaniu odstraszającym owady. Płyny takie dostępne są w sprzedaży w postaci wygodnych sprayów lub kremów np. tutaj: https://sklep-nasiona.pl/srodki-na-komary/

 

Pozbywanie się komarów z ogrodu

 

Ogród to kolejne miejsce, w którym lubią gromadzić się uciążliwi lokatorzy. Aby pozbyć się z niego komarów warto wykorzystać moc roślin. Kocimiętka to wieloletnia roślina o ozdobnym charakterze, wydziela intensywną woń o działaniu odstraszającym te owady. Doskonale sprawdzi się do obsiewania altan, alejek, okolic ławek czy hamaków. Podobne działanie wykazują trawa cytrynowa, bazylia, lawenda, aksamitka, rozmaryn, pelargonia czy mięta. Posadzona w ogrodzie mieszanka tych znanych roślin i ziół, pozwoli znacznie zredukować ilość bytujących w nim komarów. Warto także spryskać altany, ławeczki czy zarośla płynem odstraszającym.

 | 483 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 3 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry