WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Podsumowanie policyjnych działań "Telefony"

Od KMP JG 03-07-2018 : 10:25

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 29 czerwca br. prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. "TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu.

 

W ramach działań policjanci zwracali uwagę uczestnikom ruchu, że rozmawianie przez telefon w czasie jazdy obniża zdolność prawidłowego prowadzenia pojazdu, co przekłada się między innymi na długość drogi hamowania, czy możliwość zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami.

Wybieranie numeru telefonu czy pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi na klika sekund, w ciągu których, w zależności od tego z jaką prędkością porusza się pojazd, pokonujemy nawet kilkadziesiąt metrów. Właśnie podczas tych kilku sekund nieuwagi stwarzamy realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali łącznie 63 pojazdy. Ogólnie za różne wykroczenia w ruchu drogowym ukarali 48 kierujących, w tym 5 za korzystanie w czasie jazdy z telefonu komórkowego, 5 kierujących pouczyli, a 1 za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

W myśl ustawy Prawo o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Zignorowanie tego przepisu może skutkować mandatem w wysokości 200 zł oraz naliczeniem 5 punktów tzw. "karnych".

Aktualnie, Policja prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną pn. "Patrz i słuchaj", podczas której wyjaśnia, zarówno kierującym, jak i pieszym, że postęp technologii i ciągła potrzeba bycia online sprawia, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają i poprawiają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii.

KMP JG| 710 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 4 + 2 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry