WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Festyn :"Kręci mnie bezpieczeństwo" w Gryfowie

Od 01-07-2018 : 09:34

W ostatni dzień czerwca w Gryfowie odbył się piknik pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo". Głównym celem pikniku było zapoznanie mieszkańców z pracą służb mundurowych i ratowniczych oraz zwrócenie uwagi, zwłaszcza młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem

Festyn był doskonałą okazją, aby przyjrzeć się bliżej pracy funkcjonariuszy oraz sprzętu, jakim dysponuje Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe czy nawet Patrol Saperski. Wystawiono stanowiska i namioty prewencyjno-informacyjne, zrealizowano dynamiczne pokazy działań, prezentacje sprzętu i umundurowania. Z całą pewnością każdy z uczestników tego wydarzenia mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Wszystkie służby prezentowały uczestnikom pikniku sprzęt, który na co dzień wykorzystują w służbie. Dzieci mogły z bliska oglądać motocykle  radiowozy, wozy bojowe straży oraz usiąść za ich kierownicą. Wszyscy mogli przymierzyć elementy wyposażenia funkcjonariuszy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci odpowiadali dzieciom na wiele pytań oraz przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontekście zbliżających się wakacji.

Nie zabrakło także licznych atrakcji dla dzieci - celem imprezy, było także propagowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia poprzez gry oraz zabawy. W trakcie pikniku przeprowadzono także liczne konkursy dla najmłodszych dotyczące wiedzy o służbach mundurowych z atrakcyjnymi nagrodami. Działania te wspierała Lwówecka Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei, Nadleśnictwo Lwówek Śląskie. Można było zapoznać się z różnego rodzajami broni prezentowanej przez Lwóweckie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni.

 Na stoisku patrolu saperskiego można było zobaczyć z jakimi „niespodziankami” - niewybuchami -pozostałościami po II wojnie światowej można się jeszcze spotkać na naszych polach i lasach. Na profesjonalnej ściance wspinaczkowej Ochotniczej Straży Pożarnej z Piechowic można było bezpiecznie sprawdzić swoje umiejętności związane ze wspinaniem się po skałach.

Z festynu prowadziliśmy relację live :

 | 631 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 1 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry