WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Czy radna Szklarskiej Poręby nazwała mieszkańców burakami?

Od 30-06-2018 : 19:44

Przewodniczący Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie Krzysztof Jahn poprosił jedną z radnych o wyjaśnienia w sprawie jej publicznej wypowiedzi na jednym z portali społecznościowych.

Swoje pytanie Przewodniczący skierował do radnej Izabeli Broś, odnośnie jej publicznej wypowiedzi na portalu społecznościowym. Tam pod kilkoma zdjęciami z wyjazdu oficjalnej delegacji miasta do Puszczykowa radna napisała : "Porządna ekipa brawo Wy...a gdzie pojechały buraki"  W ocenie przewodniczącego pytanie jest o tyle zasadne , że akurat w tym samym czasie druga również oficjalna delegacja miasta z udziałem mieszkańców pojechała do Bad Harzburg.

Czy takie słowa powinny paść ze strony radnego wobec mieszkańców miasta? Czy radny miejski nie powinien służyć mieszkańcom, a nie ich obrażać? Odpowiedzi są chyba oczywiste…

Przewodniczacy Jahn podkreślał, że nie może pozwolić na to aby radni w jakikolwiek sposób pozwaliali sobie na obrażanie mieszkańców. 

"Mieszkańcy, którzy brali udział w wizycie godnie reprezentowali nasze miasto.  W tym roku, podczas święta Gór Harzu niemałą sensację i wielkie zainteresowanie wzbudzała właśnie delegacja Szklarskiej Poręby. Nasi mieszkańcy przebrani rzecz jasna w walońskie stroje, spotykali się z uznaniem oklaskujących coroczną paradę, mieszkańców Bad Harzburg. To było świetne ukoronowanie wizyty. Pobyt w Bad Harzburg był jednak przede wszystkim okazją do podtrzymania przyjaznych więzów łączących nasze miasta a także zaprezentowania oferty Szklarskiej Poręby. Mieszkańcy z tej roli wywiązali się wzorowo i ja naprawde nie mogę pozwolić aby ktoś ich z tego powodu tak niesłusznie obrażał"

- tłumaczył Krzysztof Jahn.    (relacja z wyjazdu : Szklarska Poręba w Bad Harzburg)

Oczywiście wpis Pani Broś wpisuje się w tą retorykę wzajemnej niechęci jaka jest w tej radzie pielęgnowana przez grupę radnych od poczatku kadencji. Ja zupełnie nie rozumiem konieczności podtrzymywanie takiej atmosfery. Być może jest to jakiś sposób na zaznaczenie swojej obecności w radzie ale nie może sie to odbywać kosztem dobrego imienia mieszkańców naszego miasta

.- dodał na koniec. 

Pani Broś opuściła sesję w trakcie obrad. Przewodniczący zapowiedział, że w tej sytuacji poprosi radną o pisemne wyjasnienie sytuacji.

 

 

(...)Radny winien być wzorem i przykładem do naśladowania. Nie może pozwolić sobie na niestosowne zachowanie, ponieważ jest reprezentantem mieszkańców i takie zachowanie godzi również w dobre imię samorządu, który reprezentuje. Ślubując rzetelne sprawowanie swoich obowiązków zobowiązuje się do sumiennego i aktywnego działania nie tylko w samych obradach rady i komisji, ale i poza nią. Radny został wybrany po to żeby sam działał i aktywizował do działania innych. Zobowiązuje się do solidnego wykonywania swoich obowiązków(...) (Prawa i obowiązki radnego)| 3375 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 2 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry