WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Ubezpieczony dealer salonu

Od (ts) 14-06-2018 : 10:22

Salony samochodowe od kilku lat mają możliwość, dzięki współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, świadczyć na miejscu również usługi ubezpieczeń komunikacyjnych. Jednak warto zadbać, aby dealerzy w salonach również posiadali polisy. Nieszczęśliwe zdarzenia losowe przytrafiają się i tej grupie pracowników. Na co zwrócić uwagę, ubezpieczając pracowników salonów samochodowych?

Z raportu przygotowanego przez serwis Wybór Kierowców wynika, że w 2017 roku zarejestrowano w Polsce ponad 486 tys. nowych aut – był to najlepszy wynik salonów od 18 lat – tylko w 1999 roku nabywcy zakupili ponad 630 tys. samochodów prosto z salonu. W 2017 roku sprzedaż była nakierowana głównie na firmy – ok. 70%, natomiast zaledwie 30% nabywców stanowiły osoby prywatne (źródło: https://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci/sprzedaz-nowych-aut-w-polsce-w-2017-roku-raport/) Taki trend oznacza, że sprzedawcy mają coraz więcej odpowiedzialnej pracy. Warto zatem zadbać o ochronę tej grupy pracowników.
 
Jakie ubezpieczenie dla dealerów samochodowych?
 
Jeśli w salonie zatrudnionych jest więcej niż jeden sprzedawca, warto skontaktować się z ubezpieczycielem i zapytać o możliwość negocjacji ceny przy ubezpieczeniu zbiorowym. Starannie należy sprawdzić zapisy zawarte w umowie. Wyższe kwoty sumy ubezpieczeniowej powinni posiadać pracownicy zajmujący się nie tylko salonem, ale i serwisem lub komisem. Jeśli sprzedawca obsługuje sekcję aut luksusowych, warto podwyższyć poziom ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej kontraktowej. Jeśli auta w salonie znajdują się również przed budynkiem, należy zweryfikować m.in. zapis o ryzyku szkody np. w przypadku gradobicia lub innych anomalii pogodowych.
 
Czy polisa dla pracowników salonu jest obowiązkiem?
 
Obecnie w Polsce nie ma obowiązku ubezpieczenia dealerów samochodowych. Właściciele salonów wiedzą jednak, że warto ponieść niższe koszty składki dedykowanej polisy, niż płacić horrendalne kwoty odszkodowania. Choć w Polsce profesjonalne ubezpieczenia dla tej grupy pracowników nie zyskały jeszcze popularności, to na rynku brytyjskim powszechne są indywidualnie dopasowane ubezpieczenia typu traders car insurance, które w swojej ofercie posiada m.in firma Insurance Factory.
Nawet w przypadku drobnych zdarzeń ochrona dealera samochodowego wynikająca z tytułu polisy może być ważna na podstawie choćby zdjęć i opisu sytuacji przedstawionej na piśmie. Jeśli pracownik posiada już ubezpieczenie, warto zaktualizować je o bieżąco występujące ryzyko i sytuacje. Możliwe, że pozwoli nam to zmniejszyć kwotę składki lub wynegocjować nowe warunki polisy.| 497 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 7 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry