WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Charytatywny bieg górski. Biegnij dla Karolinki 707 m n.p.m.

Od Szkoła 707 11-06-2018 : 08:24

9 czerwca 2018r. miłośnicy aktywności sportowej mieli okazję otworzyć swoje serca dla dwuletniej Małej Wojowniczki. Ponad 120 osób zjawiło się, aby pomóc Karolince w jej nierównej walce z niezwykle rzadką chorobą genetyczną.

Dziesięciokilometrowa trasa biegu i sześciokilometrowa trasa nordic walking biegła wzdłuż czerwonego szlaku malowniczej dzielnicy Płóczki w Karpaczu. Najmłodsi uczestnicy zmagali się
na dystansach 300 i 900 m tuż przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Karpaczu, Szkoła 707 –
na terenie pomysłodawcy i organizatora całego przedsięwzięcia. Poza aktywnością fizyczną,
na wszystkich czekały domowe wypieki, lody, bezpłatne konsultacje i badania medyczne, animacje dla dzieci … jednym słowem mnóstwo atrakcji.

„Wszyscy:  uczestnicy i organizatorzy, sponsorzy, partnerzy, służby zabezpieczające trasę – ogromny sztab ludzi, zebrał swoje siły, umiejętności, ale przede wszystkim chęci i dobre serca, żeby nie tylko wesprzeć Karolinkę w wymiarze materialnym. Chcemy także pokazać, że w trudnej codzienności rodzina Karolinki nie jest sama, chcemy wysłać im trochę pozytywnej energii i dodać otuchy” – mówi p. Maria, przedstawiciel organizatora.

Wszystkie podjęte działania miały na celu pomóc Małej Karolince, dwuletniej Wojowniczce cierpiącej na niezwykle rzadka chorobę genetyczną zwaną gładko mózgowiem i lekooporną padaczkę. Środki zebrane w ramach darowizn  przelewanych na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia we Wrocławiu pozwolą zapewnić Karolince dostęp do niezbędnej rehabilitacji i środków medycznych. Wpłat na rzecz Małej Wojowniczki można dokonywać w każdej chwili za pośrednictwem Fundacji,
a wszelkie informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej www.szkola707.pl

 | 472 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 3 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry