WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Pod Lubaniem wykoleił się pociąg. Zniszczone jest aż 5 km torów!!!

Od eluban 06-06-2018 : 09:47

Wczoraj nad ranem na linii kolejowej, pomiędzy Lubaniem a stacją Gierałtów - Wykroty doszło do wykolejenia składu towarowego. W efekcie na blisko dwa tygodnie odcinek ten został wyłączony z ruchu.

5 czerwca nad ranem wykoleił się wózek przedostatniego wagonu pociągu towarowego przewoźnika PKP Cargo. Do zdarzenia doszło na 5 km linii na wysokości Nawojowa Łużyckiego. Maszynista nie zorientował się, że jeden wózek z końca składu rozrywa podkłady kolejowe. Uszkodzony element wagonu zbierał po drodze płyty z przejazdów kolejowych i niszczył elementy infrastruktury. W związku z tym uszkodzonych zostało ponad 5 km toru. Dopiero na stacji Gierałtów – Wykroty zerwał się przewód główny, odpowiedzialny za doprowadzenie sprężonego powietrza do hamulców, co spowodowało awaryjne zatrzymanie pociągu.

Maszynista prowadził mocną lokomotywę (ET42) i mógł nie poczuć dodatkowego oporu wykolejonego wózka. W dodatku cały ten odcinek biegnie pod górę – tłumaczył spotkany przypadkowo kolega po fachu.

Informację o zdarzeniu potwierdza zarządca infrastruktury.

Wykolejony był przedostatni wagon, który po wykolejeniu przejechał ponad 5 km i uszkodził tor. Uszkodził też przejazdy i rozjazd. W związku z tym naprawa toru zajmie ponad tydzień. Ze względu na to, że jest to linia jednotorowa w tym czasie będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa, natomiast pociągi towarowe pojadą zmienioną trasą. Będziemy się starać naprawić linię kolejową, już teraz w tym kierunku podejmowane są działania. Wstępnie wiemy, że w wagonie uszkodzona była maźnica. Jakie były okoliczności tego zdarzenia ustali komisja.

- mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Lini Kolejowych.

Jak dowiedzieliśmy się od Bogusława Godlewskiego, rzecznika prasowego Kolei Dolnośląskich przewoźnik jest w trakcie organizowania komunikacji zastępczej. - Sytuacja jest nagła i nieplanowana. Postaramy się, aby na odcinku gdzie doszło do awarii jak najszybciej kursowały autobusy.

eluban.pl| 2252 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 7 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry