WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Saperzy zabezpieczyli pociski znalezione na terenie przedszkola

Od KMP JG 06-06-2018 : 09:18

5 czerwca br. podczas prac ziemnych na terenie jednego z jeleniogórskich przedszkoli przy budynku znaleziono 3 pociski panzerfaust pochodzące z okresu II wojny światowej. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia , łącznie ewakuowano ponad 110 osób, w tym 50 dzieci. Działania trwały ponad 5 godzin.

Wczoraj około godziny 14.07 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o znalezieniu podczas prac ziemnych 3 pocisków z okresu II wojny światowej. Prace prowadzone były na terenie jednego z jeleniogórskich przedszkoli przy budynku. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia dzieci, wychowawców oraz mieszkańców okolicznych budynków na czas działań ewakuowano łącznie ponad 110 osób, w tym 50 dzieci.

 

Miejsce do czasu przyjazdu saperów z Bolesławca zabezpieczała policja jeleniogórska, w tym zespół rozpoznania minersko –saperskiego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Ponadto na miejscu obecni byli między innymi strażacy, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, władze miasta. Po zbadaniu znalezisk przez saperów okazało się, że są to pociski panzerfaust z okresu II wojny światowej. Po sprawdzeniu terenu pod kątem innych niewybuchów, saperzy zabezpieczyli znalezione pociski we własnym zakresie.

 

nadkom. Edyta Bagrowska

 | 1012 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 4 + 8 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry