WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Pod pretekstem wykonania rozmowy, pożyczył telefon i uciekł.

Od KMP JG 05-06-2018 : 10:54

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod pretekstem wykonania rozmowy pożyczył od pokrzywdzonej telefon komórkowy, a następnie uciekł. Jego wartość właścicielka oszacowała na 1800 zł. Policjanci ustalają, gdzie trafił telefon, gdyż mężczyzna twierdzi, że go sprzedał. Teraz grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 21-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o przywłaszczenie telefonu komórkowego.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 18 maja br. na jednej z ulic w mieście. 21-latek poprosił przechodzącą kobietę o pożyczenie mu na chwilę telefonu komórkowego pod pretekstem wykonania pilnej rozmowy, a gdy kobieta mu go oddała mężczyzna zabrał go i uciekł.

Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa powiadomiła o tym policję. Wartość skradzionego mienia oszacowała na 1800 zł.

Policjanci przy współpracy z pokrzywdzoną oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu ustalili mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Okazał się nią 21-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. W trakcie wykonywania czynności w jego mieszkaniu, funkcjonariusze zatrzymali 17-letni mieszkankę powiatu złotoryjskiego, która była poszukiwana przez policję. Rodzice zgłosili, że nastolatka uciekła z domu.

Teraz za przywłaszczenie mienia grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Obecnie policjanci ustalają co stało się, ze skradzionym telefonem. 21-latek twierdzi, że go sprzedał.

podinsp. Edyta Bagrowska

 | 712 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 8 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry