WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Kierował wbrew zakazowi, cofniętym uprawnieniom oraz najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków.

Od KMP JG 05-06-2018 : 10:17

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował autem wbrew aktywnemu zakazowi sądowemu oraz cofniętym uprawnieniom do kierowania. Wstępne badanie testerem przeprowadzone przez policjantów wskazuje, że mężczyzna kierował również autem pod wpływem narkotyków. Teraz grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu oraz cofniętym uprawnieniom. Ponadto podejrzewany jest o kierowanie autem pod wpływem środków odurzających.

2 czerwca 2018 roku około godziny 20.00 policjanci na terenie gminy Stara Kamienica zauważyli pojazd marki ford. Sposób jazdy wskazywał, że kierowca mógł być on pod wpływem alkoholu bądź innych środków podobnie działających. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. W trakcie kontroli mężczyzna dziwnie się zachowywał, był bardzo nerwowy. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna kierował autem pod wpływem narkotyków, co potwierdziło badanie testerem. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Ponadto okazało się, że 22-latek kierował wbrew zakazowi sądowemu, który obowiązuje go od 2018 roku do 2021 roku oraz cofniętym uprawnieniom do kierowania pojazdami, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę.

Teraz za naruszenie zakazu sądowego grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie potwierdzi obecność narkotyków we krwi odpowie on równie za kierowanie pojazdem pod ich wpływam.

podinsp. Edyta Bagrowska| 1038 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 5 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry