Sport

Jeleniogórska Liga Piłki Siatkowej Amatorów 2018

Od ŁZ 04-06-2018 : 11:37

Dobiega końca kolejna edycja amatorskiej ligi siatkówki w Jeleniej Górze.

Po fazie zasadniczej zdecydowanym faworytem wydaje się zespół Milanos, który swoje mecze rozgrywa w Karpaczu. Do tej pory wygrał wszystkie rozegrane mecze.

W zeszłym tygodniu zostały rozegrane pierwsze mecze półfinałowe pomiędzy zespołami:

Bóbr Marciszów - Milanos - 0:3 (17:25, 23:25, 23:25)

Mecz pod dyktando gości. W pierwszym secie goście dzięki dobrej zagrywce oraz skutecznym kontrom wygrali zdecydowanie seta do 17. W drugim gospodarze zaczęli popełniać mniej błędów własnych. Wyszli na dwu punktowe prowadzenie, które utrzymywało się do końcówki seta. Jednak skuteczna gra blokiem w decydujących piłkach przesądziła o zwycięstwie gości. Trzeci set podobnie jak pierwsze pod zdecydowane dyktando gości, którzy na początku wypracowali sobie kilku punktową przewagę. Przy stanie 23:17 wkradło się rozluźnienie i gospodarze doszli do wyniku 23:22 - jednak następnie zespoły grały punkt za punktem i ostatecznie mecz za trzy punkty wygrał zespół Milanos.

Zorka/Orle Jelenia Góra - Cystersi Krzeszów - 2:3

W tym meczu doszło do niecodziennej sytuacji. Z powodu przedłużającego się meczu, i kończącego się czasu wynajmu hali gospodarze musieli oddać walkowerem ostatni set (tie-break).