WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Usiłował porwać dziewczynkę - został zatrzymany

Od KPP Zgorzelec 01-06-2018 : 12:52

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali podejrzanego o usiłowanie uprowadzenia dziewczynki. Mężczyzna, aby zdobyć zaufanie dziecka podawał się za funkcjonariusza Policji. 37-latek usłyszał już zarzuty. Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełniony czyn może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony o próbie uprowadzenia dziewczynki poniżej 15-go roku życia przez mężczyznę, który podawał się za funkcjonariusza Policji, po czym sprawca uciekł w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia personaliów sprawcy i jego zatrzymania. W wyniku pracy operacyjnej policjanci Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara do 3 lat.

Policjanci apelują rodziców zachęcają wszystkich rodziców i opiekunów, aby rozmawiali z dziećmi o niebezpiecznych sytuacjach, a także sposobach ich unikania. Ważne jest również kształtowanie u najmłodszych postawy ograniczonego zaufania do osób nieznajomych.| 2218 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 7 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry