WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Policja nie tylko od mandatów! Park Žižki niebezpieczny ?!

Od portalik24.pl 16-05-2018 : 19:22

Odkąd nastały prawdziwie wiosenne dni i zrobiło się cieplej, w parkach pojawia się coraz więcej chętnych spacerowiczów. Wychodzą młode pary, matki z małymi dziećmi i osoby z psami. Niestety przybywa również sporo ludzi nietrzeźwych. Bywa, że niektórzy mają nawet ponad 6 promila alkoholu we krwi. Uzależnieni przysypiają na parkowych ławkach, a czasem nawet i na miejskich trawnikach. Niektórzy znajdują się w tak wysokim upojeniu alkoholowym, że grozi im nocą wychłodzenie, a nawet śmierć.

Policja i Straż Miejska za naszym pośrednictwem pragną podziękować za czujność wszystkim spacerującym, którzy nie przechodzą obojętnie obok zdających się potrzebować pomocy ludziom i interweniują w przypadku zetknięcia się z przypadkami wymagającymi interwencji. Być może, nawet nieświadomie, kontaktując się z policją lub strażą, uratowaliście Państwo komuś życie.

W środę 16.05.2018 byliśmy przypadkowymi świadkami zajęcia się przez policjanta prawdopodobnie bezdomnym człowiekiem. Funkcjonariusz udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie i wezwał karetkę pogotowia, która odtransportowała pijanego do szpitala. Mężczyzna ten cuchnął na odległość i odstraszał przechodniów. Ktoś jednak zdobył się na ludzki gest i wezwał policję, która po przybyciu na miejsce podjęła konkretne kroki.

Jak twierdzą mieszkańcy ul. Lipowej i części Wolności , ich park wieczorami nie jest bezpieczny. W Parku Žižki, tam gdzie dzisiaj interweniowano i miało miejsce ostatnio nagłośnione przez media morderstwo, nocami przechadzają się nietrzeźwi, często w grupach. Bywają agresywni i niebezpieczni, szczególnie ci, którzy przychodzą uzbrojeni w noże i butelki, tym bardziej więc czujność wszystkich nas jest dla policji na wagę złota. Jak to oficjalnie podnoszą funkcjonariusze, z pijakami nie warto dyskutować, ponieważ czasami mogą zareagować naprawdę nieobliczalnie. W przypadku zagrożenia, czy jakichkolwiek innych obaw, należy po prostu zadzwonić pod nr 112 lub 997.

To, że sytuacja staje się poważna, potwierdza także fakt, że mieszkańcy okolicznych kamienic zwrócili się do nas z prośbą o interwencję u Władz Miasta w sprawie założenia oświetlenia. W parku, w którym znajduje się również siłownia na wolnym powietrzu, nie można bezpiecznie poruszać się po zmierzchu, ponieważ panują tam odstraszające ciemności, a bywa że gromadzą się również niebezpiecznie wyglądający ludzie. Niestety, dla naszych czytelników mamy przykrą wiadomość. Jak nas poinformował Wiceprezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, na obecną chwilę instalacja oświetlenia w parku nie jest możliwa w najbliższej przyszłości.

źródło - www.portalik24.pl| 3393 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 9 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry