WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Święto Niezapominajki w Przedszkolu nr 1

Od Adrian Klimas 15-05-2018 : 15:00

Święto Niezapominajki to święto ludzi serdecznych, które przypomina nie tylko o pięknie i bogactwie ojczystej przyrody ale także o osobach które kochamy. To wdzięczne, polskie święto zagościło na stałe w kalendarzu imprez Przedszkola nr 1 w Piechowicach. Jest to wspaniała okazja aby kształcić w dzieciach miłość, opiekuńczość i tolerancję

 

Dzień Niezapominajki obchodzony jest w około 800 szkołach w całej Polsce. - Jesteśmy cząstką przyrody, miłości bratniej, pamięci ojczyzny. Kultywując to święto chcemy nauczyć naszych podopiecznych poszanowania przyrody, naszej ojczyzny a także drugiego człowieka ? mówi dyrektor przedszkola Anna Grzywnowicz-Szawel.


Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania państwowego hymnu. Później w ramach nawiązania do staropolskich tradycji uczniowie zatańczyli trojaka, a także zaśpiewali staropolskie pieśni biesiadne. W zabawie wraz z uczniami uczestniczyli nauczyciele, dyrekcja, a także burmistrz miasta ? Witold Rudolf.


- Przygotowaliśmy stoisko edukacyjne z Nadleśnictwem Szklarska Poręba, odwiedził nas także GOPR, dla dzieci przygotowaliśmy mnóstwo zabaw i konkursów ? wylicza dyrektor przedszkola Anna Grzywnowicz-Szawel.

W tym roku za organizację imprezy odpowiedzialna była Joanna Gawryś prowadząca grupę kangurków :

- Święto Niezapominajki to święto ludzi serdecznych. Przypomina nie tylko o pięknie i bogactwie polskiej przyrody ale także o osobach które kochamy. W sekretnym języku kwiatów niebieski kolor zarezerwowany jest dla wzniosłych uczuć i życzeń które mogą spełnić się w przyszłości. Dla mnie jako młodego nauczyciela jest to wielkie wyzwanie ale zarazem zaszczyt, że Pani dyrektor powierzyła mi tak ważną funkcję.

Święto Niezapominajki już na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich.

 | 1248 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 3 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry