WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

50 Giełda minerałów przeszła do historii

Od 14-05-2018 : 16:59

Przez dwa dni minionego weekendu mieszkańcy i kuracjusze mogli podziwiać piękno ukryte w kamieniach szlachetnych, biżuterii i wyrobach z drewna.

50 Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich” to pełna nazwa imprezy zorganizowanej na placu przy Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach. Z roku na rok giełda rozrasta się tak samo jak jej nazwa. Na dwudziestu stoiskach można było podziwiać pięknie ubarwione ręką natury kamienie szlachetne i półszlachetne. Wielu wystawców pokazało swoje dzieła w postaci biżuterii, która jak się okazało cieszyła się nie mniejszym zainteresowaniem.

-” Jeśli chodzi o tworzenie biżuterii to skupiam się głównie na przyozdabianiu gotowych kamieni w tym przypadku są to agaty. Zainteresowałam się tym całkiem przypadkowo w moim domu, a dokładnie w piwnicy. Wpadł mi w ręce pewien przedmiot i tak mnie zafascynował, że postanowiłam spróbować. I tak już zajmuję się tym od czterech lat. Interesują mnie jedynie agaty bo to bardzo zdrowe kamienie, a przyozdabiam je specjalną odmianą aluminium.” - opowiedziała nam zafascynowana miłośniczka agatów z Kowar z rąk której wychodzą piękne wzory kolczyków, naszyjników i pierścionków.

Podczas tegorocznej giełdy oprócz stoisk z kamieniami i biżuterią można było również zakupić piękne wyroby z drewna, obrazy czy też książki a na zgłodniałych czekały sery góralskie, wędliny własnego wyrobu i obwarzanki.| 614 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 2 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry